Realistické figuríny

Realistické figuríny ponúkajú veľa priestoru pre tvorivosť a fantáziu výrobcov. Človek je ale iba jeden druh, a preto aj realistické figuríny sú v jedinom designe. Dominuje telová farba, prirodzené postoje a dokonalá postava. Rozdiely sú v hlavách. Väčšinou je hlava holá – pripravená na použitie parochne, ale v ponuke sú aj figuríny s prelisovanými vlasmi.

figuríny, busty, e-shop, obrázok 7.1

Oblasťou, kde majú tvorcovia voľné ruky, je líčenie. Prevažne sa líči do neutrálnych tónov použiteľných v akomkoľvek obchode, ale samozrejme nájdete aj figurínu nalíčenú na večerný ples alebo skoro bez líčenia, napr. na šport. Špičkový výrobcovia dnes ponúkajú naozaj dokonalé kópie ľudí, a tak pri bežnom stretnutí nemusíte ani poznať, že vedľa vás na predajni stojí vystavená figurína. K realistickým figurínam samozrejme môžete vyberať z mnohých typov parochní, aby ilúzia bola dokonalá.

Ďalším kritériom je u všetkých figurín kvalita spracovania. Od povrchu, ktorý je nastriekaný iba jednou vrstvou alebo je niekoľkonásobne vypaľovaný, cez okraje dielov, ktoré sú u kvalitnejších figurín prebrúsené, čo zabraňuje vylamovaniu kúskov pri používaní, až po spoje v kĺboch, ktoré môžu byť plastové alebo kovové, mechanické alebo magnetické.

Jednoducho povedané tu platí, čím reálnejšie, tým lepšie.

figuríny, busty, e-shop, obrázok 7.2